PRZEJŚCIA WEWNĘTRZNE
Pomiedzy czuciem a myśleniem

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 79,00 zł 69,90 zł

  Oprawa: twarda

  Liczba stron: 232

  Format:170 x 238 mm

  Rok wydania 2024

  Ilustracje w pełnym kolorze

  Zaprosiłyśmy społeczność psychoterapeutów psychoanalitycznych i psychoanalityków do tworzenia utworów, które pozwolą nam poczuć w jaki sposób teorie analityczne ożywiają nasze światy wewnętrzne i jak to wpływa na sposób w jaki my ożywiamy psychoanalityczny język.

  Naszym celem jest uruchomienie wyobraźni, odsłonięcie wspólnego pola metafor, w obrębie którego poruszamy się jako środowisko. Jest to proces niszczenia i reparacji, spontanicznego gestu, zabawy, dzielenia się swoją kreatywnością.

  Wśród zamieszczonych utworów znajdziemy poezję, autorskie kolaże, fotografie, obrazy, memy, komentarze do prac oraz dokumentacja ważnych w procesie powstawania tej książki wydarzeń psychoanalitycznych.

  Od Redaktorek

   

  Przejścia wewnętrzne – pomiędzy czuciem a myśleniem to książka powstała z inicjatywy Elżbiety Sali-Hołubowicz i Kingi Kocjan, które chciały zbadać, w jaki sposób doświadczenie psychoanalityczne wyraża się w szeroko rozumianej twórczości środowiska terapeutów związanych z psychoanalitycznym myśleniem. Przeczuwały, że nie ogranicza się ono do pisania artykułów naukowych. Zadały więc koleżankom i kolegom po fachu pytanie: w jaki sposób psychoanaliza nas inspiruje?, jak o niej opowiadamy?, w obrębie jakich metafor poruszamy się, kiedy o niej myślimy?

   

  “Kiedy twórca jest twórczy? Kiedy twórczość jest możliwa, a kiedy
  zahamowana?” –
  pyta Krzysztof Srebrny. „Ludzie są twórczy, gdy potrafią żyć!”.

  Do kontaktu z tym życiem i twórczością na 232 stronach Przejść wewnętrznych zapraszają: E. Sala-Hołubowicz, K. Kocjan, M. Włodarczyk, K. Srebrny, E. Modzelewska-Kossowska, J. Cynkutis, T. Ogden, A. Gąsiorowska-Krawczyk, M. Wachowicz, M. Knapiński, W. Hańbowski, M. Deutschman, H. Rzońca, M. Gajowy, J. Jastrzębska, D. Sierpińska-Andreas, B. Puk, M. Maras, N. Kostrzewa, G. Słowińska, M. Tempska, L. Kalita, J. Rutkowska, K. Nawara, A. Świątek, K. Walczewski, E. Jeżowska-Charchut, K. Kutryb, K. Stefaniak, N.T., J. Nosowska, A. Foltanova, R. Molicka, A. Lisińska-Jarża, K. Widyna-Woch, K. Matuszko, E. Majerczyk-Papiorek, A. Hytroś-Kiwała.