NIENAWIDZĘ CIĘ! NIE ODCHODŹ!
Zrozumieć osobowość borderline

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 59,00 zł 52,99 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 15.5x23.5cm
  Liczba stron: 368
  Wydanie: 2
  Rok wydania: 2023

   

   

   
   
   
   
   

  Nowe, uzupełnione wydanie bestsellerowego poradnika o BPD

  Codzienność osób cierpiących na zaburzenie osobowości borderline przypomina emocjonalną karuzelę. Dotyczą ich skrajne wahania nastroju, niekontrolowane wybuchy gniewu i zachowania autodestrukcyjne. Jerold J. Kreisman i Hal Straus od lat pomagają zrozumieć, czym jest BPD, jak je rozpoznawać i leczyć. Obserwując zmiany, które nastąpiły w terapii zaburzeń osobowości z pogranicza w ciągu ostatnich lat, postanowili zaktualizować i uzupełnić swój bestsellerowy poradnik.

  W drugim wydaniu znalazły się informacje o wynikach najnowszych badań z zakresu neurobiologii i genetyki. Pozwolą one lepiej zrozumieć przyczyny BPD, a także jego związek z innymi problemami: nadużywaniem substancji psychoaktywnych, wykorzystywaniem seksualnym, zespołem stresu pourazowego, ADHD czy zaburzeniami odżywiania. Autorzy wskazują również, jak postęp w dziedzinach psychoterapii i farmakologii wpłynął na rosnącą skuteczność leczenia.

  Nienawidzę cię! Nie odchodź! to kompleksowe źródło wiedzy na temat zaburzenia osobowości borderline. Szczegółowa i podparta licznymi przykładami charakterystyka objawów ułatwi poznanie BPD, a sprawdzone techniki terapeutyczne pomogą radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i zmieniać szkodliwe schematy działania.

  Dzięki tej książce:

  • poznasz przyczyny BPD i jego związek z innymi zaburzeniami;
  • zrozumiesz trudności w diagnozie i leczeniu;
  • nauczysz się wspierać osoby, u których rozpoznano zaburzenie borderline;
  • wypracujesz skuteczne sposoby komunikacji.


  Autorzy opisują niekończące się cierpienie pacjentów z diagnozą BPD i ich bliskich, a także szczegółowo edukują na temat współczesnych postępów w psychoterapii i farmakoterapii. Ich książka to pouczające źródło wiedzy, które budzi optymizm i daje nadzieję na remisję, złagodzenie objawów i ukojenie bólu.
  dr Anna Englert-Bator psycholog, certyfikowana psychoterapeutka CBT, terapeutka DBT, wiceprzewodnicząca Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej

   


  Dr Jerold J. Kreisman, absolwent Cornell University Medical College w Nowym Jorku. Jest dożywotnim zasłużonym członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i  profesorem nadzwyczajnym na wydziale psychiatrii St. Louis University. Współautor książki Sometimes I Act Crazy: Living with Borderline Personality. Prowadzi prywatną klinikę w St. Louis w stanie Missouri w USA.

  Hal Straus, ponad 25 lat zajmuje się profesjonalnie pisaniem i redakcją publikacji o tematyce medycznej. Jest autorem i współautorem siedmiu książek z dziedziny psychologii, sportu i zdrowia, w tym Sometimes I Act Crazy: Living with Borderline Personality. Dyrektor ds. wydawniczych w stowarzyszeniu specjalizującym się w tematyce medycznej.

   

  Spis treści

  Podziękowania 9
  Przedmowa 11
  Nota do czytelnika 15
  1. Świat osobowości z pogranicza 17
  2. Chaos i pustka 41
  3. Geneza zaburzenia osobowości 77
  4. Społeczeństwo z pogranicza 99
  5. Komunikacja z osobą z pogranicza 129
  6. Radzenie sobie z osobowością z pogranicza 151
  7. W poszukiwaniu terapii 171
  8. Przegląd poszczególnych podejść psychologicznych 207
  9. Leki: nauka i obietnica 241
  10. Zrozumienie i powrót do zdrowia 241
  Aneks A. Klasyfikacje DSM-IV-TR 261
  Aneks B. Rozwój koncepcji zaburzeń osobowości z pogranicza 267
  Wykaz materiałów źródłowych 279
  Indeks 285
  O autorach 303