METAPSYCHOLOGIA CHRISTOPHERA BOLLASA

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 59,00 zł 54,90 zł
  Redakcja: Anna Czownicka
  Tłumaczenie: Anna Czownicka
  Oprawa: Miękka
  Ilość stron: 178
  Wymiary: 135 x 205 mm
  Metapsychologia Christophera Bollasa: wprowadzenie poświęcona jest analizie wkładu Bollasa do współczesnej psychoanalizy – wkładu, który ma niezwykle szeroki zasięg. Książka ma na celu zapoznanie z podstawami teorii umysłu Bollasa i ich objaśnienie; czyni to w sposób systematyczny, z uwzględnieniem wielu pytań, jakie zazwyczaj powstają w zetknięciu z jego pracą.
   
  Kolejne rozdziały książki dotyczą takich tematów, jak receptywna nieświadomość, idiom, znane niepomyślane oraz implikacji metapsychologii Bollasa dla techniki swobodnych skojarzeń. Taka konstrukcja pozwala czytelnikowi zrozumieć niepowtarzalny psychoanalityczny język Bollasa, uchwycić pojęciowe elementy jego myślenia oraz wzajemne związki między nimi, a także docenić teoretyczną i kliniczną spójność jego myślenia.
   
  Metapsychologia Christophera Bollasa: wprowadzenie jest pozycją użyteczną dla psychoanalityków, psychoterapeutów i doradców psychologicznych, jak również psychiatrów, psychologów i asystentów społecznych, którzy pragną zgłębić możliwość zastosowania myślenia psychoanalitycznego do własnej praktyki zawodowej. Ma wielką wartość dla osób kształcących się w tych dyscyplinach, a także uczestników studiów podyplomowych i naukowców zainteresowanych współczesną psychoanalizą.
   

   

  SPIS TREŚCI:

  Przedmowa – Vincenzo Bonaminio
  Słowo wstępne
  Podziękowania
  Skróty
  Wprowadzenie
   
  Rozdział 1. Dualizmy psychiczne
  Rozdział 2. Receptywna nieświadomość i psychiczna genera
  Rozdział 3. Idiom
  Rozdział 4. Znane niepomyślane
  Rozdział 5. Relacje self
  Rozdział 6. Charakter i wewnętrzne relacje
  Rozdział 7. Obiekty sugestywne
  Rozdział 8. Nieświadoma złożoność
  Rozdział 9. Swobodne skojarzenia
  Rozdział 10. Freudowska Para
  Rozdział 11. Odrębne światy
  Rozdział 12. Zintegrowana teoria

   

  Dodatek
  Bibliografia
  Indeks