W SIECI NATRĘTNYCH MYŚLI
Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem. Terapia ACT

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 34,90 zł 28,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.3x22.0cm
  Ilość stron: 216
  Rok wydania: 2018
  ISBN: 978-83-7489-737-2

  Nowatorskie podejście do kwestii lęku i niepokoju! Terapia ACT.

  Możesz sobie wszystko dokładnie zaplanować. Możesz wziąć pod uwagę każdy możliwy scenariusz. Możesz zabezpieczyć się na wszelki możliwy wypadek. Jednak nic nie uchroni cię przed faktem, że czasami sprawy przybierają naprawdę zły obrót i zdarzają się rzeczy, na które zupełnie nie jesteś przygotowany.

  Co to oznacza? Jak wtedy reagujesz? Przyjmujesz życie takim, jakim jest i ze stoickim spokojem akceptujesz fakt, że wszystko może się zdarzyć? Dla wielu z nas odpowiedź jest zupełnie inna. Martwimy się. Boimy. Panikujemy. Rozpamiętujemy przeszłość. Próbujemy stłamsić w sobie ten lęk, który zupełnie nie chce dać się zagłuszyć. Zamiast skupić się na byciu „tu i teraz” wybiegamy w przyszłość lub rozkładamy na czynniki pierwsze to, co się już wydarzyło. Ostatecznie to nie my mamy lęki. To one mają nas.

   

  Dzięki lekturze dowiesz się, jak:

  • zrobić porządek we własnej głowie;

  • zaakceptować i zrozumieć swoje uczucia;

  • pokonać przeszkody, które podsuwa ci mózg;

  • uwolnić się od blokującego cię lęku.

   

  To książka nie tylko o lęku i jego roli w naszym życiu. To wyjątkowa książka o drodze ku wolności od ograniczeń, jakie on nam narzuca.

  półtwórca AC

  Czy się uda? Co pomyślą inni? A jeśli coś nam stanie na przeszkodzie? Lęk nieraz nie pozwala nam cieszyć się chwilą, powstrzymuje nas od działania i sprawia, że pewne szanse bezpowrotnie przepadają. Autorzy nie zachęcają jednak, by pozbyć się lęku. Według nich najlepszy sposób na to, by się od niego uwolnić, to wyjść mu naprzeciw i objąć go, nauczyć się przyjmować nie tylko to, co cieszy, ale też to, co może boleć. Bo owszem, czasem wszystko może się posypać, niejedna sprawa może przyjąć najgorszy możliwy obrót, ale przecież – przypominają autorzy – może też pójść fantastycznie

  Agnieszka Chrzanowska, „Charaktery”

  Książka przedstawia naturę naszego katastroficznego umysłu, a także sposób na kultywowanie psychologicznej elastyczności niezależnie od tego, co dzieje się w nas i na zewnątrz. Owa psychologiczna elastyczność oznacza bycie z tym, co dzieje się w danym momencie, i mądre na to reagowanie. Reagowanie, które jest zarazem zgodne z tym, co jest dla nas ważne. Bez bycia ograniczonym lękiem, niepokojem i innym formami trudności. Nie chodzi tu wcale o pokonanie lęku, ale o życie z nim w taki sposób, żebyśmy mogli doświadczać tego, co dobre, co ma sens, co daje nam satysfakcję. 

  Julia E. Wahl, The Mind Institute (Polska), University of Derby (Wielka Brytania