NIEZBĘDNIK PSYCHOLOGA/PSYCHOTERAPEUTY
Ćwiczenia, zadania, karty pracy

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 199,00 zł 152,90 zł

  Oprawa: Miekka ze skrzydełkami 

  Format : 15 .0 x 21.0 cm

  Liczba stron 177 

  Wydanie 1

  Rok wydania 2024

  Ta książka skutecznie wzbogaci każdego psychologa czy psychoterapeutę, który poszukuje skutecznych i praktycznych narzędzi do pracy ze swoimi klientami. Jest to też znakomity poradnik dla pedagogów oraz nauczycieli, którzy chcą wspierać dzieci i młodzież w budowaniu poczucia własnej wartości.

  „Niezbędnik psychologa/psychoterapeuty. Praktyczne rozwiązania” przedstawia szereg skutecznych technik pracy, które usprawniają proces terapeutyczny. Są one efektem wieloletniego doświadczenia autorki.  

  Znajdziesz tu oparte m.in. na wizualizacjach ćwiczenia, które z łatwością wdrożysz w swoim gabinecie. Nadają się one zarówno do pracy indywidualnej, jak i grupowej. Można je wykorzystać w wielu rodzajach terapii oraz  w treningach umiejętności społecznych, podczas pracy z traumą, przy rozwijaniu zasobów i regulacji emocji czy wzmacniania samooceny. Do książki dołączony  jest kod QR , który daje dostęp do ścieżki dźwiękowej , którą można wykorzystać w ćwiczeniach. Prowadzący uzyskuje też dostęp do materiałów online. 

  Dzięki zawartym w „Niezbędniku” ćwiczeniach osoby, z którymi pracujesz:

  • rozpoznają, wzmacniają  i utrwalają swoje zasoby,
  • będą budować poczucie własnej wartości,
  • nauczą się lepiej radzić sobie ze stresem,
  • wzmocnią  swoją odporność psychiczną,
  • poznają techniki pracy z ciałem i oddechem,
  • nauczą się metod regulacji emocji.

  Książka ta przyczyni się też do rozwoju Twoich kompetencji zawodowych. Dzięki niej rozszerzysz swój warsztat specjalisty o nowe narzędzia terapeutyczne. Pozycja ta z pewnością zainspiruje Cię również do tworzenia własnych technik, które zastosujesz w swoim gabinecie. Po tę książkę powinien sięgnąć każdy specjalista, który pomaga innym w rozwoju osobistym.

   

  Książka "Niezbędnik psychologa/ psychoterapeuty "to zdecydowanie niezbędna pozycja dla każdej osoby, która pracuje w obszarze pomocy psychologicznej z drugim człowiekiem. To zbiór metod stosowanych przez specjalistów na całym świecie, wspierających zdrowy rozwój psychiczny, który powinien znać każdy psycholog, pedagog , psychoterapeuta. Wszystkie narzędzia i metody w jednym miejscu. Możesz używać ich polecać je do pracy własnej, dzięki czemu zwiększysz sprawczość prowadzonego przez Ciebie procesu pomocowego, ubogacając i wspierając Twoich rozmówców.

   prof. UAM,dr hab.Ewa Karmolińska-Jagodzik