NIE MUSISZ BYĆ SZALONY, ŻEBY TU PRACOWAĆ. Z ŻYCIA PSYCHIATRY

  • Dodaj recenzję:
    • szt.
    • 55,00 zł 49,90 zł
    Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
    Format: 13.5x20.5cm
    Liczba stron: 416
    Wydanie: 1
    Rok wydania: 2024

    NAJLEPSZA KSIĄŻKA O TYM, JAK (NIE) DZIAŁA ODDZIAŁ PSYCHIATRYCZNY.

    W jaki sposób zapanować nad pacjentem, który uważa, że jest wilkołakiem?

    Czy osobę grożącą samobójstwem można odesłać do domu? Jak psychiatrzy radzą sobie z wypaleniem zawodowym? 

    Fakt, że choroby psychiczne są jednymi z najtrudniejszych do zdiagnozowania, to dopiero początek problemów. Izba przyjęć mierząca się z nieustanną apokalipsą, zaledwie kilka minut na rozmowę z pacjentem i walka o każde wolne łóżko szpitalne nie ułatwiają pracy.

    Doktor Benji Waterhouse uchyla drzwi oddziału psychiatrycznego i opowiada o najbardziej tajemniczej gałęzi medycyny. Sięga po historie swoich pacjentów, a także odwołuje się do własnych przeżyć, by z niepodrabialnym angielskim poczuciem humoru przybliżyć realia pracy z chorymi z perspektywy obu stron lekarskiego biurka. 

    DOKTOR BENJI WATERHOUSE jest brytyjskim lekarzem ze specjalizacją w psychiatrii. Jest także wielokrotnie nagradzanym komikiem stand-upowym, występował np. na festiwalu w Edynburgu. Pisał dla „The Guardian” i „The Independent”, a Królewskie Kolegium Psychiatrów umieściło go na liście „Inspirujących psychiatrów”.

    Niniejsza książka to jego debiut. To śmieszna książka o nieśmiesznych sprawach. Mam nadzieję, że podważy wiele lat pogardliwego i stereotypowego myślenia o tym najbardziej niekochanym dziecku medycyny. Bardzo polecam.

    – JANINA BĄK @janina.daily

    Będziecie się śmiać, kilka razy zakręci wam się łezka w oku, a na końcu stwierdzicie, że nie każdy superbohater nosi pelerynę. Niektórzy chodzą w białych kitlach.

    – PIGOUT

    Spodziewałam się psychiatrycznych żarcików i oddziałowych anegdotek. Dostałam książkę mądrą, ciekawą, napisaną z ogromną wrażliwością i krytyczną refleksją. Ale żarciki i anegdotki też są. W dodatku bardzo śmieszne.

    – EMILIA DŁUŻEWSKA, autorka „Jak płakać w miejscach publicznych”

    Genialnie zabawna i śmiertelnie poważna!

    – „THE GUARDIAN”

    Przezabawna, poruszająca i pełna wrażliwości na drugiego człowieka.

    – „THE TIMES”

    Szczere i bezkompromisowe spojrzenie na świat psychiatrii.

    – „THE LANCET”