MATKA NIEDOSTĘPNA EMOCJONALNIE
Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie?

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 44,90 zł 39,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.5x21.0cm
  Liczba stron: 250
  Rok wydania: 2020
   

   

   

  Mamo, gdzie byłaś?

  Patrzyłaś, lecz mnie nie widziałaś.

  Twoje ciepło nigdy nie ogarnęło mojego dziewczęcego serca.

  Dlaczego się rozminęłyśmy, Mamo?

  Gdzie byłaś?

  Czy to przeze mnie?

  Czasem wypieramy z naszej świadomości ból i gniew, bojąc się skonfrontować z prawdą na temat niedostatków naszej matki, a to właśnie relacja z nią pozytywnie kształtuje lub deformuje nasze dorosłe życie.

  Być może masz problemy w relacjach z innymi ludźmi. Być może starasz się zaspokoić głód matczynej miłości i wciąż potrzebujesz troskliwej opieki z dzieciństwa. Być może masz problemy z poczuciem własnej wartości i wiarą w siebie, bo rzadko słyszałeś słowa „kocham cię, jesteś dla mnie kimś wyjątkowym, jestem przy tobie...”

  Jako dorosłe dziecko niedostępnej emocjonalnie matki możesz nie potrafić określić dokładnie, czego brakuje ci w życiu. Psychoterapeutka Jasmin Lee Cori pomoże ci lepiej zrozumieć zarówno postępowanie twojej matki jak i wyleczyć ukryte rany niedostatecznego dzieciństwa.

  W swojej książce podpowie ci m.in.:

  • czym jest „deficyt matki” i dlaczego twoja matka nie była w stanie dać ci w dzieciństwie miłości,

  • jak odnaleźć dziecko w sobie i wypełnić „matczyną lukę”,

  • czym jest zaniedbanie i przemoc emocjonalna i jak sobie z nimi radzić w dorosłym życiu,

  • jak uzdrowić „pomatczyne” rany i zadbać o szczęśliwszą przyszłość dla siebie (i być może dla swoich dzieci).

  Dzięki praktycznym ćwiczeniom zawartym w książce możesz uzdrowić swoje wewnętrzne niekochane dziecko i stać się silnym a jednocześnie czułym dorosłym – uwierz, że ta droga jest warta przebycia!

  Jasmin Lee Cori, jest licencjonowaną psychoterapeutką specjalizującą się w pracy z dorosłymi, którzy doświadczyli molestowania i zaniedbywania w dzieciństwie. Doświadczenie nabyte w trakcie praktyki klinicznej łączy z wiedzą z dziedziny neuronauki. Wykładała psychologię w szkołach wyższych i szkołach dla profesjonalnych terapeutów. Jest autorką licznych artykułów i pięciu książek, w tymHealing From Trauma.