TRAUMATYCZNE DOŚWIADCZENIA Z DZIECIŃSTWA
Jak uleczyć ukryte rany z przeszłości, które wpływają na zdrowie psychiczne i funkcjonowanie w życiu dorosłym

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 69,90 zł 55,90 zł
  Oprawa: miękka
  Format: 19.0 x 24.5cm
  Liczba stron: 280
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2022

  Skuteczne strategie radzenia sobie z niską samooceną, wstydem, przygnębieniem, depresją, lękiem, traumą emocjonalną i innymi długofalowymi skutkami toksycznego stresu z okresu dzieciństwa


  Toksyczny stres związany z negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa – przemocą fizyczną, emocjonalną lub seksualną, zaniedbaniem, porzuceniem czy innymi problemami rodzinnymi – oddziałuje na całe nasze dorosłe życie, a nawet na życie naszych dzieci. Jeśli nie zostanie przepracowany, zmienia mózg, funkcjonowanie organizmu i to, jak postrzegamy samych siebie. Może skutkować różnorodnymi dolegliwościami fizycznymi i psychicznymi, takimi jak choroby autoimmunologiczne, zaburzenia lękowe i depresyjne czy zaburzenie stresowe pourazowe. Być może, tak jak wiele osób z podobnie bolesną historią, masz poczucie, że tkwisz w martwym punkcie, i nie wiesz, jak dalej pokierować swoim życiem. Od czego więc zacząć proces leczenia ran powstałych w wyniku traum z okresu dzieciństwa?


  Glenn Schiraldi, światowej sławy ekspert w zakresie traumy i rezyliencji, przedstawia praktyczne, zweryfikowane w badaniach naukowych metody, które pozwolą ci wydobyć się z zaklętego kręgu cierpienia i braku satysfakcji z życia, rozwinąć wewnętrzną siłę potrzebną do sprostania codziennym wyzwaniom oraz żyć tak, jak pragniesz. W tej książce znajdziesz narzędzia i techniki oparte na najnowszych odkryciach z dziedziny neuronauki, leczenia traumy i zaburzeń przywiązania. Dzięki nim poradzisz sobie z przytłaczającymi emocjami i bolesnymi wspomnieniami, a także zmienisz sposób, w jaki twój mózg reaguje na stres. Negatywne doświadczenia z dzieciństwa nie muszą determinować twojej przyszłości. Stosując się do wskazówek autora i wykonując zaproponowane przez niego ćwiczenia, dokonasz fundamentalnych zmian w swoim życiu, zastępując cierpienie, niską samoocenę, poczucie winy i wstyd troską o siebie, poczuciem wewnętrznego bezpieczeństwa i radością z bycia sobą.
  Jakość naszych najwcześniejszych relacji może zaważyć na jakości całego naszego życia. To, jakie skarby i zranienia wyniesiemy z domu rodzinnego (lub zastępującej go instytucji), wpłynie na nasze późniejsze zdrowie relacyjne, somatyczne i psychiczne. Glenn Schiraldi kieruje swoją książkę do osób, które doświadczyły ze strony rodziców i opiekunów przemocy, zaniedbania lub chronicznej niestabilności. „Traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa” to poradnik dla tych, którzy choć nie mogą zmienić swojego dzieciństwa, to mogą zmienić swoją relację z trudnymi rodzinnymi przeżyciami i wspomnieniami. Lektura tej książki świetnie uzupełni bądź ugruntuje psychoterapię osób z doświadczeniem traumy relacyjnej lub będzie doskonałym wstępem do takiej terapii.

   

  Sabina Sadecka

  terapeutka i nauczycielka terapii traumy, współzałożycielka portalu Opsychologii.pl