KSIĄŻKA USZKODZONA - GDYBYM TYLKO... JAK UWOLNIĆ SIĘ OD ŻALU, ROZPAMIĘTYWANIA I POCZUCIA WINY

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 66,00 zł 50,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 15.5x23.0cm
  Liczba stron: 288
  Rok wydania: 2023

  Przestań roztrząsać, co by było gdyby, i zacznij cieszyć się życiem

  Mogłem wybrać lepiej… Trzeba było… Powinnam była przewidzieć… Zastanawiasz się, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś w kluczowym momencie podjął inną decyzję? A może uważasz, że zmarnowałaś swoją jedyną szansę? Żal towarzyszy każdemu z nas, bywa paraliżujący, może stanowić źródło wstydu i rozczarowania, ale też okazać się potężnym narzędziem zmiany. Gdybym tylko… pokazuje nam, jak go wykorzystać, by poprawić jakość życia.

  Robert L. Leahy, jeden z najbardziej cenionych terapeutów poznawczo-behawioralnych, wyjaśnia, czym jest żal, w jaki sposób powstaje, a także nakreśla jego związek z ocenianiem ryzyka i naszym stylem podejmowania decyzji. Opisuje najczęstsze emocje towarzyszące nadmiernemu rozpamiętywaniu i jego wpływ na poczucie własnej wartości, lęki społeczne, depresję czy prokrastynację. Zaprezentowane w poradniku nowoczesne narzędzia terapii CBT pomogą podejmować decyzje z większą pewnością siebie, wyciągać wnioski z dotychczasowych działań i radzić sobie z ich nieprzewidzianymi konsekwencjami.

  Książka ta pozwoli zrozumieć, że reakcjami na żal nie muszą być smutek, wyrzuty sumienia czy bezradność. Będzie ona cennym narzędziem dla terapeutów, ale skorzysta z niej też każdy, kto zmaga się z nieakceptacją podjętych decyzji i ma trudności z dokonywaniem wyborów.

  Dzięki tej książce

  • nauczysz się podejmować decyzje bez rozpamiętywania i wyrzutów sumienia
  • zaczniesz radzić sobie z żalem, którego nie da się uniknąć
  • przede wszystkim dowiesz się, jak sprawić, by żal był produktywny


  Żal zwykle dotyczy naszych decyzji, które oceniamy negatywnie i których nie możemy już zmienić. Nie jest to przyjemne uczucie, ale jak każda emocja stanowi źródło ważnych informacji o nas i o tym, co dla nas ważne. Leahy w przystępny sposób wyjaśnia psychologiczne mechanizmy związane z przeżywaniem żalu. Proponuje też praktyczne ćwiczenia, które pomagają żyć tak, by żałować jak najmniej, a odczuwając żal – dobrze z niego korzystać.
  dr n. społ. Karolina Staniaszek, psycholożka, psychoterapeutka, superwizorka, wiceprzewodnicząca PTTPB

  Nasza kultura każe podziwiać tych, którzy niczego nie żałują. Nie da się jednak wyciągać wniosków, unikając konfrontacji z popełnionymi błędami. Ta mądra i dobrze napisana książka pomoże ci spojrzeć w przyszłość bez wikłania się w myśli typu: mogłem…, trzeba było…, powinnam była…
  Steven C. Hayes, PhD, współautor książki Terapia akceptacji i zaangażowania (WUJ, 2013)

  Słynny psycholog Robert L. Leahy odkrywa tajemnice jednej z najpowszechniejszych i zarazem najmniej zrozumiałych emocji. Ta niezwykle nowatorska, a jednocześnie przystępna książka jest pełna przykładów oraz praktycznych wskazówek, dzięki którym żal przestanie cię paraliżować, a zacznie pobudzać do działania.
  David A. Clark, PhD, współautor książki Zaburzenia lękowe (WUJ, 2018)