EMOCJONALNE PUŁAPKI PRZESZŁOŚCI
Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?
Poradnik oparty na terapii schematów

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Autor: Jacob Gitta , Genderen Hannie van, Seebauer Laura
  • Dostępność: wysyłamy w 24 godz.
  • szt.
  • 44,90 zł 37,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 16.5x24.5cm
  Liczba stron: 192
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2019

  Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany.

  – Arnoud Arntz, profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski

   

  Czy jesteś osobą szczególnie krytyczną wobec siebie? A może bardzo surową i wymagającą w stosunku do najbliższych? Nie potrafisz samodzielnie podejmować decyzji, czujesz się osamotniony i trudno ci mówić o swoich potrzebach? A może wprost przeciwnie – jesteś zbyt pewny siebie, nadmiernie kontrolujesz otoczenie i za wszelką cenę chcesz być w centrum uwagi?

  Kształtują nas nasze doświadczenia, zwłaszcza te z dzieciństwa. Czasem niesiemy z sobą przez życie przyjemne wspomnienia, a czasem bagaż przykrych i bolesnych przeżyć, które nas przytłaczają. Wówczas zamiast cieszyć się chwilą obecną, wpadamy w emocjonalne pułapki i nieświadomie sięgamy po utarte strategie działania, które kiedyś nas chroniły, a teraz zamykają w zaklętym kręgu cierpienia i braku satysfakcji z życia.

  Dzięki tej książce wyzwolisz się spod zgubnego wpływu swoich doświadczeń – zrozumiesz i przezwyciężysz negatywne wzorce myślenia oraz powiązane z nimi emocje i zachowania. Poradnik, oparty na zasadach terapii schematów – podejścia o udowodnionej wysokiej skuteczności – jest źródłem praktycznej wiedzy i narzędzi, które pomogą ci:

  • odkryć, jak niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa wpływają na twoje obecne życie,

  • zidentyfikować odruchowe strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

  • wypracować zdrowe sposoby dbania o siebie i zaspokajania swoich potrzeb,

  • rozwinąć umiejętności potrzebne, by odpowiednio reagować na wyzwania i problemy emocjonalne.

  Przedstawione w książce techniki i przykłady pomogą ci przerwać autodestrukcyjne błędne koło i utorują drogę do szczęśliwszego życia.

  Stań się Zdrowym Dorosłym, który potrafi odpowiednio zadbać o siebie i swoje potrzeby!

   

  „Przychodzimy na świat bezbronni i zdani na innych. Potrzebujemy kogoś, kto odpowie na nasze potrzeby i pozwoli doświadczyć bezpieczeństwa, troski i miłości. Każde takie doświadczenie to kapitał na przyszłość. Każde nadużycie czy zaniedbanie to zaciągnięty dług, który przyjdzie kiedyś spłacić. Autorki niniejszej książki zabierają czytelnika w podróż pozwalającą lepiej zrozumieć braki z dzieciństwa oraz ich konsekwencje w dorosłości. Oferują też sprawdzone, praktyczne narzędzia pozwalające wyleczyć stare rany i dzięki temu żyć zdrowo, realizując się oraz tworząc zdrowe relacje w obecnym życiu”.

  – Przemysław Mućko, autor bloga Psychowiedza, współzałożyciel Centrum Terapii Schematu „Integral”