PSYCHOLOGIA. KLUCZOWE KONCEPCJE. T. 1 Podstawy psychologii

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Zimbardo Philip C., Johnson Robert L., McCann Vivian
  • Dostępność: wysyłamy w 24 godz.
  • szt.
  • 39,00 zł 36,90 zł
  Oprawa: Miękka
  Format: 16.5x23.5cm
  Liczba stron: 308
  Wydanie: 2
  Rok wydania: 2017

  Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej, podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom, jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo, zwany „twarzą i głosem psychologii”, wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak, by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału, a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady, ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życiu.

  W tomie I, Podstawy psychologii, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania:
  W jaki sposób psycholodzy tworzą nową wiedzę?
  Jak przebiega komunikacja wewnątrz organizmu?
  W jaki sposób są powiązane ze sobą geny i zachowanie?
  Jak mózg generuje zachowanie i procesy umysłowe?
  Przed jakimi wyzwaniami rozwojowymi stają dzieci, młodzież, dorośli?


  Autorzy objaśniają podstawowe pojęcia z zakresu psychologii, tłumaczą jak odróżnić psychologię naukową od pseudonauki, wyjaśniają przebieg procesu badawczego w tej dyscyplinie. Następnie przybliżają wiedzę dotyczącą budowy i funkcji układu nerwowego oraz szczegółowo opisują rozwój psychiczny człowieka na wszystkich etapach życia.
  Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia: czy szczepienie dzieci podnosi ryzyko autyzmu? Czy „efekt Mozarta” naprawdę działa?