PSYCHIATRIA SĄDOWA

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 179,00 zł 169,90 zł
  Oprawa: Miękka
  Format: 15.0x23.5cm
  Liczba stron: 430
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2022

  Oddajemy do rąk czytelników kompletną publikację dotyczącą opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Tematy medyczne i prawne przenikają się wzajemnie, co odzwierciedla codzienną praktykę osób opiniujących.

  Psychiatria sądowa to część medycyny łącząca psychiatrię i wymiar sprawiedliwości. Zajmuje się wszystkimi zagadnieniami funkcjonowania psychicznego człowieka i jego wpływem na czynności, które mogą mieć dla danej osoby konsekwencje lub skutki prawne. Jest związana nie tylko z wymiarem sprawiedliwości, lecz także z postrzeganiem społecznym, etycznym osób, które są zdolne lub niezdolne do czynności prawnych.

  Autorzy książki, lekarz i sędzia, w ciekawy, spójny sposób dzielą się swoją wieloletnią wiedzą medyczną i prawniczą. Opisują rolę i cele psychiatrii sądowej, rodzaje zaburzeń psychicznych, zadania biegłego sądowego, zasady opiniowania oraz omawiają zagadnienia praktyczne takie jak: psychiatria sądowa w sprawach karnych, wykroczeniowych, cywilnych i rodzinnych, nieletnich, czy uzgodnienia płci.

  Książka jest skierowana do lekarzy psychiatrów, seksuologów, psychologów, a także sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz wszystkich innych zainteresowanych tą złożoną tematyką.