PRAKTYKA TERAPII GESTALT. TEORIA I DOŚWIADCZANIE

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 130,00 zł 93,90 zł
  Oprawa: miękka
  Format: 230×150cm
  Liczba stron: 438
  Rok wydania: 2023
  Wydanie I

  Niniejszy podręcznik skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców.
  Zawarta w nim wiedza może swobodnie znaleźć zastosowanie poza gabinetem terapeutycznym. W książce omawiane są przykłady z takich dziedzin: coaching, doradztwo, rozwój organizacji.

  Autorki książki oferują w ramach Norweskiego Instytutu Gestalt University College (NGI), w którym nauczają, program studiów we wszystkich wymienionych wyżej dziedzinach.
  Jednym z celów kształcenia NGI jest zasada uczenia się przez działanie.

  „Metoda ta umożliwia proces uczenia się oparty na doświadczeniu, który można opisać w trzech fazach. Pierwsza z nich rozpoczyna się od moderowanych ćwiczeń praktycznych. Po nich następuje omówienie, a dopiero w trzecim kroku przedstawione są i przedyskutowane podstawy teoretyczne. Zaletą tej formy nauczania jest to, że student ma możliwość dogłębnego przyswojenia wiedzy. Pojęcia zostają zintegrowane z ciałem, emocjami i myślami”.
  (ze wstępu).

  Ten całościowy, kompleksowy podręcznik porządkuje współczesne rozumienie pojęć, koncepcji i metodologii, a jednocześnie jest napisany w zrozumiały sposób.

  Celnie łączy najważniejsze kwestie teoretyczne z przykładami praktycznymi, które pochodzą wprost z gabinetu. Jest pełen historii ilustrujących konkretne zagadnienia i pokazujących, jak od środka wygląda praca z podejściem gestalt.