POZNAWANIE PACJENTA W PSYCHOTERAPII ERICKSONOWSKIEJ

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 49,00 zł 36,90 zł
  Oprawa: Twarda
  Format: 15.3x21.2
  Liczba stron: 416
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2017
  ISBN: 978-83-8116-076-6
  KSIĄŻKA POSIADA WADY LAKIERU NA OKŁADCE

  Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej
  Krzysztof Klajs, doświadczony psychoterapeuta, w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim, której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.

  Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

  • Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i historie pacjentów opatrzone komentarzami i refleksjami autora.
  • Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie znaczenia nadaje temu, co widzi, słyszy i czuje.
  • Przedstawia w sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych, rozpoznawaniem systemów rodzinnych, rozwijanie hipotez diagnostycznych.
  • Zwraca uwagę, że nie tylko pacjent, ale i terapeuta jest indywidualnością, z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.


  Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go, nie zamyka w suchych diagnozach, lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów, lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.
  Książka jest napisana przez doświadczonego i wnikliwego praktyka, a liczne przykłady czynią podróż w świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących, jak i dla doświadczonych terapeutów.

  prof. Bogdan de Barbaro