NEURONAUKA AFEKTYWNA W PSYCHOTERAPII
Przewodnik klinicysty w pracy z emocjami

  • Dodaj recenzję:
    • szt.
    • 79,00 zł 76,90 zł
    Oprawa: Miękka
    Format: 16.5x23.5cm
    Liczba stron: 185
    Rok wydania: 2024

    Większość zaburzeń psychicznych wiąże się z przykrymi emocjami, lecz mimo to w psychopatologii często uważa się je za drugorzędne w etiologii i leczeniu.

    Książka ta oferuje alternatywny model psychoterapii, wykorzystujący emocje pacjenta jako centralny punkt leczenia. Ta wyjątkowa publikacja traktuje emocje jako główny cel interwencji, w ramach której są one doceniane, doświadczane i stanowią temat psychoedukacji, a nie tylko podlegają regulacji. Opierając się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie neuronauki afektywnej, dr Stevens stosuje oparte na podstawach naukowych interwencje z sekwencyjnym podejściem do pomocy pacjentom z zaburzeniami psychicznymi. Koncentruje się na tym, jak wykorzystać świadomość emocjonalną, walidację emocjonalną, współczucie dla siebie i rekonsolidację afektu w praktyce terapeutycznej. Opisuje interwencje dotyczące konkretnych emocji, takich jak gniew, porzucenie, zazdrość i pożądanie.

    Książka ta jest obowiązkową lekturą dla klinicystów praktykujących psychoterapię.

     

    „Ta doskonała książka, jak żadna inna wcześniej, łączy najnowsze odkrycia w obszarze podstaw neuronauki afektywnej i praktyki psychoterapeutycznej. Rekomenduję ją psychoterapeutom, a także każdemu klinicyście, który poważnie traktuje przetwarzanie emocji w psychoterapii i pragnie wiedzieć, jak i dla[1]czego to działa”.

    Richard D. Lane, M.D., Ph.D. profesor psychiatrii, psychologii i neuronauki, University of Arizona;
    redaktor (wraz z Lynn Nadel) Neuroscience of Enduring Change: Implications for Psychotherapy (Oxford University Press)

    „Dr Stevens wykonał świetną robotę, dokonując syntezy najnowszych informacji na temat neuronauki afektywnej i jej zastosowania w terapii. Jego przykłady kliniczne pomagają zilustrować kluczowe kon[1]cepcje. Ta książka stanowi pomocne wprowadzenie do tych tematów”.

    Alexis D. Abernethy, Ph.D.
    profesor psychologii klinicznej, School of Psychology & Marriage and Family Therapy,
    Fuller Theological Seminary