NA HUŚTAWCE EMOCJI
Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 36,70 zł 33,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 15.5x23.0cm
  Liczba stron: 208
  Rok wydania: 2020

  Najnowsza książka współautora bestselerowego Nienawidzę cię! Nie odchodź!

  Jeżeli bliska ci osoba cierpi na zaburzenia osobowości z pogranicza (BPD – Borderline Personality Disorder), w waszych relacjach zapewne nie brakuje napięć. Wahania nastroju, rozpaczliwa potrzeba bliskości przeplatana wybuchami gniewu i atakami werbalnymi – to codzienność. Skrajne reakcje twojego partnera mogą wyprowadzać cię z równowagi i utrudniać porozumienie.

  Jerold J. Kreisman, specjalista w zakresie terapii zaburzeń osobowości z pogranicza, w swojej najnowszej książce oferuje narzędzia do prowadzenia efektywnej komunikacji opartej na wsparciu, empatii i prawdzie. Praktyczne porady autora pomogą odpowiednio reagować na żądania i emocje partnera bez zaniedbywania własnych potrzeb. Podpowiedzą też, jak prowadzić rozmowę w atmosferze zrozumienia i szacunku, bez prowokowania napięć i wzajemnych oskarżeń.

  Wprowadzenie sformułowanych przez autora zasad komunikacji do codziennych interakcji pomoże zapewnić bliskim poczucie akceptacji i zrozumienia, a przy tym utrzymać wyznaczone granice.

  Dzięki tej książce:

  • poznasz prostą i skuteczną technikę komunikacyjną SET-UP,

  • nauczysz się rozpoznawać zbliżające się kryzysy oraz dowiesz się, jak na nie reagować,

  • przyswoisz strategie radzenia sobie z frustracjami, które pojawiają się w waszej relacji,

  • dowiesz się, jak utrzymać rozmowę na właściwych torach i skutecznie porozumieć się z osobą z BPD.

  „Jeśli pragniesz usprawnić komunikację z bliską ci osobą z BPD i oszczędzić sobie emocjonalnego wyczerpania w przyszłości, trudno będzie ci znaleźć odpowiedniejsze źródło wiedzy” – Jeff Riggenbach, PhD, przewodniczący CBT Institute of Oklahoma.