TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA.
Podstawy i zagadnienia szczegółowe
- Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Autor: Beck Judith
-
Dostępność:
wysyłamy w 24 godz.
-
Historia ceny
- szt.
- 69,90 zł 64,90 zł
Przekład Małgorzata Cierpisz , Robert Andruszko
Oprawa: miękka
Format: B5
Liczba stron: 448
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-233-3383-8
Wydanie drugie. Z przedmową Aarona T. Becka
Oprócz podstawowych aspektów psychoterapii poznawczo-behawioralnej, które zostały przedstawione w pierwszym wydaniu tej książki, drugie wydanie omawia innowacje w zakresie teorii i praktyki klinicznej. Podobnie jak jej poprzedniczka, książka ta jest skazana na międzynarodowy sukces. Jest napisana w przejrzysty i interesujący sposób i zawiera wiele praktycznych wskazówek i przykładów klinicznych. Jest to naprawdę niezbędna lektura dla każdego, kto chce stać się ekspertem w dziedzinie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Dr Keith S. Dobson, profesor i kierownik Katedry Psychologii Uniwersytet w Calgary, Kanada
Praktyczność poprawionego podręcznika terapeutycznego Beck robi imponujące wrażenie. Znajdziemy w nim podstawowe elementy budulcowe pierwszorzędnej psychoterapii poznawczo-behawioralnej, przedstawione z niezwykłą zręcznością i wrażliwością... Jest to znakomity podręcznik do szkolenia klinicystów z różnych dziedzin psychologii i psychiatrii, szczególnie przydatny na kursach poświęconych ogólnej psychoterapii, psychoterapii poznawczo-behawioralnej lub problemom psychicznym osób dorosłych. Liczne przykłady kliniczne ilustrują zarówno zasady, jak i praktykę terapii i pomagają zrozumieć początkującym terapeutom, jak używać konkretnych metod w ciągu całego przebiegu terapii.
Dr Gail S. Steketee, dziekan Wydziału Pracy Socjalnej Uniwersytet w Bostonie, Stany Zjednoczone
Ucząc zasadniczych umiejętności, książka ta pokazuje, jak zaangażować pacjenta w proces terapii, opracować staranną konceptualizację przypadku, zaplanować leczenie i ustrukturyzować sesje. Nowe rozdziały zamieszczone w drugim wydaniu zawierają wskazówki do przeprowadzenia diagnozy i wdrożenia aktywizacji behawioralnej. Wyjaśniono w nim kluczowe techniki terapeutyczne, w tym sposoby rozpoznawania, weryfikowania i podważania myśli automatycznych, modyfikowania podstawowych założeń i przekonań kluczowych oraz przeprowadzania interwencji behawioralnych i ukierunkowanych na doświadczanie. Przedstawiono także wskazówki dotyczące radzenia sobie z trudnościami i zapobiegania nawrotom.
Jest to nowoczesny i pełen rzetelnej wiedzy podręcznik, napisany z myślą o szerokim gronie odbiorców – od początkujących terapeutów poznawczo-behawioralnych do bardziej doświadczonych praktyków, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Stanowi niezbędną lekturę na podyplomowych kursach z dziedziny psychologii klinicznej, pracy socjalnej, psychiatrii i poradnictwa psychologicznego.
Dr Judith S. Beck jest przewodniczącą Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy i profesorem nadzwyczajnym psychologii klinicznej na wydziale medycznym Uniwersytetu Pensylwanii.