BUNT CIAŁA
- Wydawca: Media Rodzina Autor: Miller Alice
-
Dostępność:
wysyłamy w 24 godz.
-
Historia ceny
- szt.
- 24,90 zł
Oprawa: Miękka
Format: 14.6x20.5cm
Ilość stron: 160
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7278-142-7
Książka będzie dostępna od 4 stycznia 2010 roku
Najnowsza książka Alice Miller po raz kolejny burzy społeczne stereotypy dotyczące powiązań między metodami wychowawczymi w dzieciństwie a późniejszym losem krzywdzonych dzieci. Analizując biografie znakomitych artystów i przypadki własnych klientów, dostrzega, jak destrukcyjną więzią jest związek dziecka, a później dorosłego człowieka z rodzicami, którzy maltretowali go w dzieciństwie.
Utrzymywanie takiej relacji, opartej na iluzjach i niespełnionych oczekiwaniach wobec rodziców, odbywa się kosztem zdrowia dziecka, a później dorosłego, bowiem ciało buntuje się przeciwko wymuszonym uczuciom, jak miłość czy wdzięczność.
Uświadomienie sobie strachu przed rodzicami i zrozumienie własnych, prawdziwych uczuć może pozwolić na uwolnienie się od niszczących więzi i wykorzystanie tłumionych sił witalnych na rozpoczęcie pełnego i szczęśliwego życie.
Alice Miller urodziła się w Polsce w 1923 roku, jednak mieszka w Szwajcarii. Tam też studiowała filozofię, socjologię i psychologię i doktoryzowała się w 1953 roku. Ukończyła również kursy psychoanalizy i jako praktykujący psychoanalityk zaangażowana jest w nauczanie i szkolenie od ponad 20 lat.
Kiedy w 1980 roku zrezygnowała zarówno z praktyki, jak i z działalności pedagogicznej, zaczęła pisać, dzieląc się swoją wiedzą dotyczącą dzieciństwa. Jej książki: Bunt ciała, Dramat udanego dziecka, Mury milczenia czy Zniewolone dzieciństwo stały się światowymi bestsellerami.
W miarę rozwoju jej pisarstwa, spojrzenie Alice Miller na dziecko stawało się coraz bardziej odległe od tradycyjnej teorii Freuda. Na początku zadedykowała Freudowi swoją książkę Thou Shalt Not Be Aware z okazji 125 rocznicy jego urodzin „Jego odkrycia związane z przetrwaniem dziecięcych doświadczeń w nieświadomości dorosłych oraz zjawiska zahamowań wpłynęły na moje życie i sposób myślenia” -mówi. Doszłam jednak do innych wniosków niż Freud, kiedy nie mogłam już dłużej odrzucać tego, czego nauczyłam się od pacjentów na temat wypierania ze świadomości wykorzystywania w dzieciństwie”.