I GÓRY ODPOWIEDZIAŁY ECHEM

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 36,90 zł 33,00 zł

  Wydawnictwo: Albatros
  Oprawa: miękka
  Format: 12.5x19.5cm
  Ilość stron: 448
  Rok wydania: 2018

  Poruszająca opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, rodzinie i poświęceniu autora bestsellerów Chłopiec z latawcem oraz Tysiąc wspaniałych słońc

  Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością, stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu.

  „Opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, poświęceniu, wygnaniu i burzliwej historii Afganistanu rozciągnięta na trzy kontynenty i 60 lat historii”.

  – „The Times”

  „Poruszająca trzypokoleniowa saga o poświęceniu, zdradzie i sile więzów rodzinnych”.

  – „People”

  „O miłości, która nie zna granic czasu ani przestrzeni”.

  – „Sunday Express”

  „Ukazuje prawdziwy, ludzki Afganistan w sposób, w jaki nie potrafią tego zrobić niekończące się wiadomości o bombach i terrorze talibów”.

  – „Daily Express”