TERAPIA DIALEKTYCZNO-BEHAWIORALNA (DBT). TRENING UMIEJĘTNOŚCI
Materiały i ćwiczenia

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Autor: Linehan Marsha M.
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 59,90 zł 55,00 zł
  Oprawa: Miękka
  Format: 21.0 x 29.7 cm
  Liczba stron: 444
  Rok wydania: 2016
  ISBN: 978-83-233-4085-0

  Niezbędna pomoc dla pacjentów biorących udział w treningu umiejętności DBT i dla terapeutów, którzy ten trening prowadzą

  Terapia dialektyczno-behawioralna jest skuteczna w leczeniu młodzieży z tendencjami samobójczymi, a także dorosłych z zaburzeniem osobowości z pogranicza, zaburzeniami odżywiania się, oporną na leczenie depresją, nadużywających substancji psychoaktywnych i borykających się z wieloma innymi chorobami. Diagnoza zaburzenia psychicznego nie jest jednak konieczna do tego, aby odnieść korzyść z umiejętności DBT.

  Trening umiejętności DBT pomaga zwiększyć odporność i budować satysfakcjonujące życie, uczy, jak zmienić niepożądane zachowania, emocje, myśli i zdarzenia oraz jak żyć chwilą, akceptując to, co jest. Zdobyte umiejętności będą przydatne dla przyjaciół i członków rodzin osób z trudnościami, skorzystać mogą na nich także dzieci ze szkół podstawowych i średnich, a przedsiębiorcy wykorzystać do stworzenia lepszego środowiska pracy.

  Dzięki tej publikacji pacjenci biorący udział w treningu umiejętności DBT uzyskają szybki i łatwy dostęp do zalecanych narzędzi spełniających ich indywidualne potrzeby. Książka zawiera bowiem ponad 225 przystępnie napisanych ulotek i kart do samodzielnej pracy według czterech głównych modułów umiejętności DBT: uważności, skuteczności interpersonalnej, regulacji emocji oraz tolerancji dolegliwości psychicznych.

  „DBT to potwierdzona, oparta na dowodach metoda terapii, łącząca w sobie dane naukowe z doświadczeniem i empatią Marshy Linehan - wyjątkowej badaczki i klinicystki, której nowatorskie prace posunęły naprzód tę dziedzinę, a wielu cierpiącym jednostkom dały nadzieję na wyleczenie".

  Joan Rosenbaum Asarnow, Ph.D., Department of Psychiatry and Biobehavioral Sciences, Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles


  „Takie umiejętności, jak uważność, skuteczność interpersonalna, regulacja emocji i tolerancja dolegliwości psychicznych, mają ogromne znaczenie dla osób pracujących nad przezwyciężeniem złożonych problemów. DBT jest szczególnie skuteczną metodą nauczenia się tych umiejętności. Gorąco polecam tę książkę z kartami i ulotkami dla pacjenta oraz wydany razem z nią podręcznik dla terapeutów".

  Judith S. Beck, Ph.D., przewodnicząca Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy