ZBUNTOWANE DZIECI. OCENA TERAPEUTYCZNA ORAZ PROGRAM PRACY Z RODZICAMI - książka lekko uszkodzona
Podręcznik kliniczny

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 59,85 zł 46,90 zł

  Przekład Marta Kapera
  oprawa: miękka
  format: B5
  stron:280
  rok: 2015

  KSIĄŻKA LEKKO USZKODZONA: ZAGIĘTYCH KILKA KARTEK WEWNĄTRZ

  Książka opisuje skuteczny program szkolenia rodziców, którzy chcą zdobyć umiejętności przydatne w wychowywaniu dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat. Pokazuje on terapeucie, jak pomóc rodzicom w zrozumieniu przyczyn buntu, braku posłuszeństwa czy wrogich zachowań, które pojawiają się u dziecka zarówno w domu, jak i w szkole. Autor udowadnia, jak ważne jest uczenie rodziców, aby nie tylko eliminowali negatywne zjawiska i wzmacniali posłuszne wykonywanie poleceń, ale także potrafili zachęcić dziecko do samodzielnej zabawy. Opisuje również sesje poświęcone radzeniu sobie z zachowaniami opozycyjnymi w miejscach publicznych i przygotowaniu rodziców do rozwiązywania problemów z zachowaniem dziecka, które mogą pojawić się w przyszłości.

  Zbuntowane dzieci to tłumaczenie bestsellera napisanego przez jednego z największych znawców tematu. Książka przedstawia kolejność procedur podczas szkolenia rodziców dzieci z zachowaniami opozycyjnymi i buntowniczymi, analizuje przyczyny złych zachowań oraz opisuje nowatorskie metody. Niezwykle pomocne są wskazówki dotyczące oceny zaburzeń, a także materiały dla rodziców i kwestionariusze oceny sytuacji w domu i w szkole.

  „Ten klasyczny podręcznik dla terapeutów, którego autorem jest znakomity badacz i klinicysta, zapoznaje czytelnika z najnowszym podejściem w leczeniu zaburzeń behawioralnych u dzieci. Barkley przekazuje zarówno praktyczne wskazówki dotyczące stosowania efektywnych narzędzi oceny i technik terapeutycznych, jak i rady na temat pracy z rodzicami i dziećmi, wynikające z wieloletniego doświadczenia zawodowego”.

  dr Paul J. Frick    

  „Zbuntowane dzieci to prawdziwe wyzwanie dla wychowujących je rodziców oraz leczących terapeutów. Barkley prowadzi terapeutę krok po kroku, opisując skuteczne interwencje zawarte w szkoleniu dla rodziców. Rodzice, wykonując za każdym razem tylko jedno proste ćwiczenie, uczą się, jak zmienić pełen konfliktów związek z dzieckiem w relację bardziej spokojną i pozytywną”.

  dr Kathleen Nadeau    

  „Książka Zbuntowane dzieci omawia aktualny stan wiedzy na temat zachowań destrukcyjnych u najmłodszych pacjentów. Barkley przekazuje terapeutom bezpośrednie, przydatne wskazówki dotyczące realizowania programu szkolenia rodziców. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący terapeuci znajdą w tej publikacji coś dla siebie”.

  dr Robert J. McMahon      Dr Russell A. Barkley
  pracuje jako profesor kliniczny psychiatrii i pediatrii na Uniwersytecie Medycznym Karoliny Południowej. Jest autorem wielu książek i artykułów naukowych na temat zaburzenia aktywności i uwagi (ADHD), funkcji wykonawczych oraz zachowań buntowniczych wieku dziecięcego.

  Podręcznik zawiera:

  CZĘŚĆ I. INFORMACJE NIEZBĘDNE DO ROZPOCZĘCIA PROGRAMU

  • Zasadność programu szkolenia rodziców
  • Ocena kliniczna zbuntowanych dzieci
  • Praktyczne uwarunkowania szkolenia
  • Program szkolenia rodziców – przegląd zagadnień

  CZĘŚĆ II. REALIZACJA PROGRAMU – WSKAZÓWKI DLA TERAPEUTY

  Krok 1. Dlaczego dzieci źle się zachowują
  Krok 2. Zwracanie uwagi
  Krok 3. Praca nad posłuszeństwem dziecka i umiejętnością samodzielnej zabawy
  Krok 4. Kiedy pochwała nie wystarczy, czyli system żetonowy lub punktowy
  Krok 5. Time-out i inne metody dyscyplinowania dziecka
  Krok 6. Rozszerzanie procedury time-out na inne problemy z zachowaniem
  Krok 7. Przewidywanie problemów – radzenie sobie z dzieckiem w miejscach publicznych
  Krok 8. Poprawa zachowania w szkole dzięki monitorowaniu w domu – stosowanie karty obserwacji zachowania
  Krok 9. Radzenie sobie z problemami z zachowaniem w przyszłości
  Krok 10. Sesja przypominająca i dalsze sesje

  CZĘŚĆ III. MATERIAŁY SŁUŻĄCE DO OCENY PROBLEMÓW DZIECKA

  CZĘŚĆ IV. MATERIAŁY DLA RODZICÓW