ZAPISANE W WODZIE

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 34,90 zł 29,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 13.5x21.5cm
  Liczba stron: 368
  Rok wydania: 2019

  Autorka Dziewczyny z pociągu powraca z thrillerem, na który czeka cały świat!

  Ta powieść dojrzewała we mnie od dłuższego czasu. Jest coś nieodpartego w historiach, które sobie opowiadamy, w tym, jak świadomie lub nieświadomie można ukryć głosy i prawdy, zmyć wspomnienia i pogrążyć je w niepamięci.
  – Paula Hawkins

  Sekrety, które mogą pociągnąć cię na dno.

  Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.

  Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła. Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.

  W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, które pochłonęło miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy, porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości oraz siła, z jaką potrafią one zniszczyć nam życie.

  „Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.

  „Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę... To ważne”.

  Paula Hawkins znów to zrobiła! Zapisane w wodzie to perfekcyjnie skonstruowany mroczny thriller, od którego nie będziecie mogli się oderwać. Wciąga od pierwszej strony!
  – Shari Lapena

  Zastanawiacie się, czy Zapisane w wodzie może być lepsze od Dziewczyny z pociągu? Niepotrzebnie. Jest lepsze. To pisarski triumf.
  – Clare Mackintosh

  Paula Hawkins urodziła się i wychowała w Zimbabwe, w 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka do dziś. Jej debiutancka powieść, Dziewczyna z pociągu, okazała się literackim fenomenem i sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy. Przetłumaczona na ponad 40 języków, przez długie miesiące zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Na jej podstawie nakręcono kasowy film pod tym samym tytułem z Emily Blunt w roli głównej.

  Zapisane w wodzie jest drugą powieścią autorki. DreamsWorks kupiło prawa do ekranizacji Zapisane w wodzie, trwają prace nad scenariuszem