PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA RODZIC - NIEMOWLĘ. SIŁA WIĘZI

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 69,00 zł 62,90 zł

  Format: 135 x 205 mm
  Liczba stron: 402
  Rok wydania: 2023
  Oprawa: miękka ze skrzydełkami

  ISBN: 978-83-968793-2-5

  Ta pozycja to nieocenione narzędzie teoretyczne oraz zestaw instrukcji do prowadzenia praktyki klinicznej dla tych, którzy pracują w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie psychoterapii rodzic–niemowlę.

  Tak jak w poprzednim wydaniu, również w najnowszej wersji książki w kolejnych rozdziałach autorki oferują przejrzyste, wyczerpujące i uporządkowane opisy spotkań terapeutycznych, jednocześnie wyjaśniając powody interwencji, dając wskazówki i proponując metody pracy z mechanizmami obronnymi i oporem pacjentów, który pojawia się w procesie terapeutycznym.

  Opisany w tej książce  model terapii rodzic – niemowlę  zakłada, że dziecko jest w niej aktywnym i twórczym partnerem. Skupia się na technikach, które takie zachowania stymulują, bazując na rosnącym obszarze badań w dziedzinach neonatologii i neurologii,  wskazujących, że nawet noworodki mają znacznie lepiej rozwinięte zdolności rozróżniania zachowań,  niż się wcześniej uważało.  Mają one wrodzoną wysoką wrażliwość i zdolność trafnego odczytywania emocji innych i reagowania na nie. Terapeutka ubiera uczucia dziecka w słowa, ale również ukazuje powiązania z emocjonalnym klimatem dzieciństwa rodzica.  Obserwując uważnie interakcje w trakcie sesji, terapeutka często odnosi się do tego, jak funkcjonuje para rodzicielska, co pozwala ukazać transgeneracyjny przekaz schematów, których rodzice mogą sobie nie uświadamiać.

  ze Wstępu Joan Raphael-Leff

  Polskie wydanie “Psychoanalitycznej terapii rodzic-niemowlę. Siła więzi” to owoc inicjatywy i współpracy z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp z o.o. – Zespołem dr Lidii Popek oraz prezesem Marcinem Daniłem. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni z tej współpracy!
   
  Publikacja została dofinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego.