POTRZEBY EMOCJONALNE DZIECKA
Praktyczny poradnik dla rodziców i specjalistów

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Autor: Louis John Philip, McDonald Louis Karen
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 49,90 zł 39,90 zł
   
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.0x20.5cm
  Liczba stron: 336
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2019

   

  Większość rodziców robi wszystko, by okazać swoim dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek - wszyscy popełniają błędy, powielają schematy ze swojego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych - potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć.

  Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka? Tego uczą autorzy książki "Mały człowiek, wielkie potrzeby". Karen i John Louisowie napisali ten poradnik po tym, jak prowadzone przez nich warsztaty Good Enough Parenting odniosły ogromny sukces. Swoją filozofię mądrego wychowania opierają na przekonaniu, że najważniejsze jest zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych, do których należą: przywiązanie i akceptacja, zdrowa autonomia i kompetencje, realistyczne granice, realistyczne oczekiwania oraz wartości duchowe i wspólnota.

  Autorzy przekonują, że zaspokojenie tych potrzeb jest kluczowe dla prawidłowego, zdrowego rozwoju dziecka. Tłumaczą, że źródło większości zaburzeń, problemów z samooceną czy trudności w relacjach stanowią właśnie niezaspokojone potrzeby emocjonalne z okresu dzieciństwa. Toksyczne czy bolesne doświadczenia prowadzą do negatywnych wzorców myślenia, odczuwania, zachowania, które potem dzieci wnoszą w dorosłe życie, w relacje z partnerem czy w końcu we własne rodzicielstwo.

   

  To książka dla Ciebie, jeśli chcesz:

  - poznać podstawowe potrzeby emocjonalne swojego dziecka;

  - nauczyć się, jak zaspokajać te potrzeby w zrównoważony sposób;

  - zbudować bliską więź z dzieckiem;

  - konstruktywnie radzić sobie z codziennymi trudnościami;

  - uniknąć zaszczepiania dziecku dysfunkcyjnych postaw i zachowań;

  - wychować samodzielne i emocjonalnie zdrowe dziecko.