NA SZAFOCIE, T. 2.

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 42,90 zł 32,90 zł
  Oprawa: Zintegrowana
  Format: 14.5x20.5cm
  Liczba stron: 432
  Wydanie: 2
  Rok wydania: 2020

  Powieść, za którą autorka otrzymała drugiego Bookera! Dalszy ciąg historii życia Tomasza Cromwella na tle upadku Anny Boleyn!

  „Oto dowód siły, jaką może mieć dobrze napisana powieść: zamiast współczuć ofierze, rozumiemy racje tego, kto posłał ją na szafot. To zasługiwało na dwa Bookery” – „Gazeta Wyborcza”.

  Hilary Mantel, rekonstruując od stuleci owiane tajemnicą okoliczności upadku Anny Boleyn, stworzyła pasjonujące dzieło, na kartach którego postaci sprzed wieków ożywają w pełnym blasku. Henryk VIII zakochuje się w Joannie Seymour. Tomasz Cromwell, wykonując wolę władcy, stara się doprowadzić do rozwiązania małżeństwa z Anną Boleyn, co kończy się – jak wszystkim wiadomo – nie unieważnieniem, tylko ścięciem. Jedna z bardziej znanych historii w dziejach nowoczesnej Anglii, opowiedziana z talentem literackim, który zasłużył na podwójnego Bookera!

  Siła tej niezwykłej powieści tkwi w szczególe, w odbrązowieniu postaci historycznych, w tchnięciu w nie życia na nowo, w dygresji…

  Na podstawie powieści powstał serial BBC z Damianem Levisem w roli Henryka VIII i Markiem Rylance’em w roli Thomasa Cromwella.