GDY MROK ZAPADA

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Smak Słowa
  • Dostępność: wysyłamy w 24 godz.
  • szt.
  • 39,90 zł 22,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.8x20.5cm
  Liczba stron: 200
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2016

   

   

   
   
   
   
   

  Poznajcie Williama Wistinga z czasów jego młodości! Tutaj wszystko się zaczyna!
  Stavern 1983: Zbliża się Boże Narodzenie, śnieg sypie obficie. William Wisting jest świeżo upieczonym ojcem bliźniaków, a także młodym i ambitnym konstablem w policji. Podczas brutalnego napadu, niespodziewanie znajduje się w centrum dramatycznych wydarzeń. Jednak dochodzenie w tej sprawie przejmują bardziej doświadczeni policjanci.
  Dzięki przyjacielowi, trafia na ślad innego przestępstwa. Nie tylko niewyjaśnionego, ale prawdopodobnie także niewykrytego morderstwa. W zaciszu starej, zrujnowanej stodoły, stoi wiekowy samochód podziurawiony kulami. I wiele wskazuje na to, że kierowca nie wyszedł z opresji żywy.
  Sprawa ta ukształtuje Williama Wistinga jako policjanta i da mu wiedzę o tym, że niedaleko pada jabłko od jabłoni…
  Preguel wyjątkowej serii o komisarzu Williamie Wistingu.
  „Gdy mrok zapada” to nordic noir w najczystszej postaci. Opisy codziennej pracy policjanta są jak zwykle bardzo dokładne i interesujące, a intryga dobrze skonstruowana. Mamy przecież do czynienia z jednym z najbardziej doświadczonych twórców norweskich kryminałów.
  Fani serii otrzymują dokładnie to, do czego są przyzwyczajeni: wiarygodne, wyważone, a w tej części także nostalgiczne opisy środowiska policyjnego w czasie zmian zachodzących na początku lat 80-tych. Zaś dla nowych czytelników będzie to przystawka zaostrzająca apetyt na resztę serii.
  - Elin Brend Bjorhei, VG
  Horst udowadnia że jest mistrzem w opowiadaniu kryminalnych historii.
  - Rafał Chojnacki, deckare.pl