FREUD I INNI
Historia współczesnej myśli psychoanalitycznej

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 69,00 zł 62,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 15.5x23.0cm
  Liczba stron: 336
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2017

  ISBN: 978-83-233-4266-3

  Najlepsze jednolite opracowanie klasycznych i współczesnych teorii psychoanalitycznych.

  Ubiegłe stulecie to okres wielkiej ekspansji i transformacji myślenia psychoanalitycznego. Dając wyraz tym przemianom, Stephen A. Mitchell i Margaret J. Black w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika wyjaśniają najważniejsze pojęcia i omawiają główne idee czołowych przedstawicieli współczesnej psychoanalizy. Autorzy rozpoczynają od Freuda, który pozostaje centralnym punktem odniesienia przy omawianiu zarówno stanowisk krytycznych wobec tradycyjnej psychoanalizy, jak i jej nowych dynamicznych ujęć. W książce zawarte zostały przykłady przypadków klinicznych, które pokazują, jak idee psychoanalityczne można wykorzystać w dzisiejszej psychoterapii.

  Książka Freud i inni... powstała w przekonaniu, że idee psychoanalityczne, od swych źródeł w dziele Freuda po dzisiejszą różnorodność konkurencyjnych szkół, mogą i powinny dotrzeć zarówno do praktyków, jak i do każdego zainteresowanego czytelnika. Napisana żywym językiem, bez naukowego żargonu, stanowi zrozumiałe dla każdego kompendium wiedzy o współczesnej psychoanalizie.

   

  „Wartość psychoanalizy polega na jej niezwykłej zwyczajności. Freud i inni... to książka pasjonująca i użyteczna, która dzięki swojej przystępności czyni psychoanalizę jeszcze ciekawszą".

  Adam Phillips, autor Missing Ont

   

  „Wspaniała książka, stanowiąca przegląd dorobku niemal wszystkich liczących się kontynuatorów i oponentów Freuda. Warto polecić".

  „Psychoanalytic Psychotherapy Review"

   

  Stephen A. Mitchell (1946-2000) był sławą w dziedzinie nowoczesnej psychoanalizy. Jako wykładowca i superwizor kliniczny na Uniwersytecie Nowojorskim założył czasopismo „Psychoanalytic Dialogues". Jest autorem licznych publikacji w tej dziedzinie.

   

  Margaret J. Black to licencjonowana psycholog kliniczny i członek rady założycielskiej Stephen Mitchell Center for Relational Studies. Pełni funkcję dyrektora National Institute for the Psychotherapies oraz członka rady założycielskiej i wiceprzewodniczącej International Association for Relational Psychoanalysis and Psychotherapy.

  46