FELICIA ZAGINĘŁA

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 39,90 zł 19,90 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.8x20.6cm
  Liczba stron: 352
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2017

  Drugi tom bestsellorwej serii o komisarzu Williamie Wistingu, cyklu kryminałów mistrzowsko przedstawiających śledztwa norweskiego policjanta z Larviku.
  Obecnie w Norwegii jest prawie tysiąc zaginionych osób. Za każdym zniknięciem kryje się swoiste misterium, zagadka. Książka Felicia zaginęła opowiada jedną z takich historii.
  Gdy komisarz William Wisting otwiera nową sprawę o zaginięcie, w tym samym czasie podczas prac budowlanych zostaje znalezione ciało kobiety. Dochodzenie odkrywa sieć kłamstw i brzemiennych w skutkach wydarzeń, i pomimo że sprawa jest stara, jej dramatyczne następstwa wciąż są odczuwalne.
  Wisting walczy z czasem i ze zbliżającym się przedawnieniem sprawy, ale przede wszystkim z ukrytym mordercą, który myślał, że uda mu się uniknąć kary…


  „Wstrząsające napięcie od pierwszej do ostatniej strony…”


  „Wyrażamy podziw i uznanie – po raz kolejny.”
  - Knut Holt, Fadrelandsvennen


  „…poruszająco dobry kryminał …czapki z głów.”
  „…niezwykle dobrze rozwinięta, a także wyrafinowana fabuła.”
  - Terje Stemland, Aftenposten

  Jorn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników, a w 2013 ukazały się trzy pierwsze książki dla dzieci z serii „Biuro Detektywistyczne Nr 2”.

  Horst zadebiutował w 2004 powieścią „Nokkelvitnet” (Kluczowy świadek). Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku.