CZY MAM DEPRESJĘ I CO MOGĘ NA TO PORADZIĆ?
Poradnik dla nastolatków

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Rebis
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 35,90 zł 28,90 zł
  Oprawa: Miękka
  Format: 12.8x19.7cm
  Liczba stron: 416
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2018

  Szukasz informacji o depresji napisanych w zrozumiałym języku? Przystępne źródło informacji na temat depresji u nastolatków.

  Rozmowy o depresji nie przychodzą łatwo, zwłaszcza młodym ludziom. Warto więc, żebyś wiedział, że nie jesteś z tym problemem sam. Może cię to zaskoczy, ale szacuje się, że z różnymi formami przygnębienia i utrzymującego się pogorszenia nastroju boryka się około 10% nastolatków. Są jednak sprawdzone sposoby, z których możesz skorzystać, by poczuć się lepiej.

  Niniejszy poradnik powstał z myślą o was, młodych ludziach, i został napisany tak, by w zajmujący i przystępny sposób odpowiedzieć na wasze pytania. Treść opiera się na aktualnych badaniach i najlepszych praktykach leczenia. W naszej książce znajdziesz:

  Historie osób, z którymi możesz się utożsamić. Pomocne na co dzień, interaktywne ćwiczenia. Wskazówki, dokąd się zwrócić po dodatkowe wsparcie.

  Jeśli czujesz się przygnębiony, nasza książka wprowadzi cię w podstawowe pojęcia związane z depresją i pomoże ci rozpocząć proces zdrowienia!

  Druga książka, Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców, został pomyślany jako wsparcie dla rodziców pragnących pomóc swoim dzieciom wyjść z depresji.

   

   

  To ważna i potrzebna książka. Autorzy odczarowują mity dotyczące zdrowia psychicznego, rzetelnie i w przystępny sposób informują, edukują i podpowiadają zarówno nastolatkom, jak i ich rodzicom, jak radzić sobie z depresją. Wierzę, że lektura tej książki sprawi, iż choroba, jaką jest depresja, stanie się bardziej zrozumiała, i zmotywuje do sięgnięcia po profesjonalną pomoc.

  Lucyna Kicińska

  Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

   

  Doskonała lektura, przedstawiająca ważne zagadnienia w mądry i jednocześnie przystępny sposób. Gorąco polecam tę książkę rodzicom, nastolatkom, osobom zawodowo związanym ze środowiskiem dzieci i młodzieży, w tym terapeutom – jako nieocenioną pomoc w psychoedukacji młodych pacjentów i ich bliskich.

  Emilia Link-Dratkowska

  psycholog kliniczna, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

   

  Książka wypełnia ważną lukę na polskim rynku wydawniczym – w przystępny sposób opisuje trud zmagania się z depresją w okresie dojrzewania. Autorzy, opierając się na aktualnym stanie wiedzy, wyjaśniają mechanizmy powstawania i podtrzymywania tego zaburzenia, jak również zasady jego leczenia. Szczególną wartość mają liczne przemawiające do wyobraźni czytelnika przykłady, ułatwiające zrozumienie istoty choroby zarówno osobom cierpiącym z powodu depresji, jak i ich najbliższym.

  dr Marcin Domurat

  Poradnia Poza Schematami