CZŁOWIEK-WILK. Ilustrowany Freud

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Prószyński i S-ka
  • Autor: Appignanesi Richard , Harasymowicz Sława
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 59,00 zł 52,90 zł
  Oprawa: Miękka
  Format: 17.0x24.0cm
  Liczba stron: 170
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2016
  ISBN: 978-83-64638-12-1

  Pacjent Freuda, Siergiej Pankiejew, przeszedł do historii jako „człowiek-wilk". Niezwykły opis jego snów oraz oryginalna i odważna ich analiza dokonana przez Freuda w pracy Z historii nerwicy dziecięcej odcisnęły piętno na współczesnej kulturze. Wokół wpływu nieuświadomionych treści o seksualnym charakterze na psychikę człowieka powstało dziesiątki książek, filmów czy... komiksów.

   

  W opowieści Sławy Harasymowicz i Richarda Appignanesi podglądamy skomplikowane życie „człowieka-wilka" i jego spotkanie z Freudem, by odkryć źródła szaleństwa.

   

  Styl Harasymowicz jest niezwykły dla komiksowego medium. (...) Jej rysunki są pełne pasji, emocji i zaangażowania.

  – „Eye Magazin"

   

  Forma kolażu "o krok od rozpadnięcia się na kawałki", idealnie wpasowuje się w psychologiczne rozchwianie bohatera, jak i samą psychoanalizę.

  – „ArtBazaar"

   

  Sława Harasymowicz – urodzona w Polsce artystka, absolwentka Royal College of Art, doktorantka w londyńskim Fine Art at University of the Arts / Central Saint Martins College of Art and Design. Dwukrotna laureatka The Victoria and Albert Museum Illustration Award, m.in. za okładkę do nowego tłumaczenia na angielski klasycznej książki Puszkina Eugeniusz Oniegin. W swoich pracach używa rysunku, fotografii i instalacji, a pytania, które sobie stawia, krążą wokół tożsamości i post-pamięci. W 2014 roku w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbyła się indywidualna wystawa prac artystki.

   

  Richard Appignanesi popularny brytyjski pisarz, autor książek o Freudzie, jak i powieści fantasy. W Polsce znany dzięki książce "Postmodernizm od podstaw".