WYBRANE PISMA PSYCHOLOGICZNE. T. 1.
PSYCHOLOGIA DESKRYPTYWNA I PSYCHOANALIZA

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
  • Autor: Baley Stefan
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 39,00 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 23.5x16.2
  Liczba stron: 352
  Rok wydania: 2016
  ISBN: 978-83-235-2242-3

   

  Pierwszy tom zbioru prac wybranych Stefana Baleya dotyczy psychologii deskryptywnej (m.in. uczuć przekonaniowych i przedstawieniowych) oraz psychoanalizy (m.in. psychologicznych uwarunkowań twórczości Szewczenki, Słowackiego i Żeromskiego). Dwutomowa edycja obejmuje najważniejsze publikacje, które ukazały się w języku polskim, a także polskie przekłady najbardziej znaczących, a nieznanych dotychczas tekstów, jakie zostały opublikowane w języku niemieckim oraz ukraińskim. Stefan Baley to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli filozoficznej szkoły lwowsko-warszawskiej i twórca polskiej szkoły psychologii wychowawczej, a w latach 1928—1934 kierownik Katedry Psychologii Wychowawczej Uniwersytetu Warszawskiego.

  Publikacja ta jest owocem współpracy Instytutu Filozofii i Wydziału Psychologii UW i ma charakter jubileuszowy: na rok 2015 przypadała 130. rocznica urodzin Stefana Baleya, a w 2016 obchodzone jest 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego.

  Książka adresowana do psychologów (zwłaszcza wychowawczych), teoretyków wychowania oraz studentów i badaczy w tych dziedzinach, a także historyków nauki i wszystkich osób zainteresowanych rozwojem polskiej myśli psychologicznej.
  academia