PSYCHOLOGIA RODZINY

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Janicka Iwona (red.), Liberska Hanna (red.)
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 84,00 zł 74,90 zł
  Oprawa: Twarda
  Format: 16.8x24.0cm
  Liczba stron: 682
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2014
  ISBN: 978-83-01-18002-7

  Rozwijamy się i jesteśmy kształtowani w rodzinie. Doświadczenia z niej wyniesione – dobre lub złe – wywierają niezatarty wpływ na nasze życie. By zrozumieć drugiego człowieka, odwołujemy się do jego historii rodzinnej. Żadnej sferze naszej egzystencji nie przypisujemy tak wielkiego znaczenia, jak życiu rodzinnemu.
  A jednak odpowiedź na pozornie proste pytanie: czym właściwie jest rodzina?, nie jest łatwa, zwłaszcza współcześnie. Obserwujemy różnorodność form życia rodzinnego, wielość problemów, z jakimi zmagają się systemy rodzinne.
  Zespół znakomitych polskich familiologów przygotował podręcznik, którego celem jest usystematyzowanie współczesnej wiedzy na temat rodziny. Znajdą w nim Państwo informacje na temat:
  · funkcjonowania systemu rodzinnego – funkcji i ról rodzinnych, komunikacji i narracji rodzinnych, więzi, transmisji międzypokoleniowej
  · nietradycyjnych form życia rodzinnego – rodzin zrekonstruowanych, adopcyjnych, wielokulturowych i innych
  · problemów życia rodzinnego – choroby w systemie rodzinnym, problemów prokreacyjnych, przemocy
  · współczesnych nurtów w terapii rodziny, rytuałów rodzinnych, pozytywnej psychologii rodziny.
  Walorem tej monografii jest to, że stanowi ona nowe spojrzenie na różne problemy życia rodzinnego z perspektywy współcześnie zachodzących przemian społecznych oraz to, że w polskiej literaturze psychologicznej niewiele jest opracowań tak wieloaspektowo traktujących współczesne problemy życia rodzinnego.
  Z recenzji prof. Teresy Rostowskiej