KOBIETA, KTÓRA PŁACZE

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Muza
  • Autor: Valdes Zoe
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 39,90 zł 32,90 zł
  Oprawa: Twarda
  Format: 16.0x24.0cm
  Liczba stron: 352
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2015

  Opowieść o Dorze Maar (1907–1997), modelce i kochance Pabla Picassa, słynnej malarce i fotografce, odrzuconej przez kapryśnego kochanka. Pełna emocji powieść o kobiecie, która w imię miłości była zdolna do wszystkiego.

   

  Mieszkająca w Paryżu kubańska pisarka przygotowuje powieść o Dorze Maar, jednej z najbardziej utalentowanych artystek doby surrealizmu do chwili, gdy w jej życiu pojawił się Pablo Ruiz Picasso.

   

  Była kochanką, muzą, a w końcu ofiarą genialnego malarza. Inspiracją dla pisarki staje się kilkudniową podróż Dory do Wenecji, w towarzystwie Bernarda Minoret i Jamesa Lorda. Podróż ta stanie się punktem zwrotnym w życiu Dory. Po powrocie z Wenecji do Paryża usunie się ze świata i zamknie na zawsze w swoim paryskim mieszkaniu.

   

  Zoé Valdés (ur. 1959 w Hawanie), kubańska pisarka, poetka i krytyk filmowy, z wykształcenia filolog. W latach 1984–88 pracowała w delegacji kubańskiej dla UNESCO w Paryżu. Była także edytorką magazynu „Cine Cubano". Mieszka z mężem i córką w Paryżu. Opublikowała 5 tomów wierszy i 22 powieści, opowiadania i książki dla dzieci. Jej książki były tłumaczone na ponad trzydzieści języków, spotykając się z nadzwyczajnym przyjęciem ze strony krytyków i czytelników. W Polsce ukazały się dotychczas 3 powieści:Oddałam ci całe życie (1999), Cud w Miami (2004), Piratki z Karaibów (2010)