DZIENNIK 1934-1939

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Wydawnictwo: Prószyński Media
  • Autor: Nin Anais
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 52,00 zł 47,90 zł
  Oprawa: Twarda
  Format: 13.0x20.5cm
  Ilość stron: 560
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2013
  ISBN: 978-83-7839-531-7
  Anais Nin (1913 – 1977) – francuska pisarka. W latach 20. i 30. uczestniczyła w życiu artystycznej bohemy Paryża. Słynna jest historia trójkąta miłosnego między Anais i poznanymi w 1931 roku w Paryżu Henrym Millerem i jego żoną June.

  Jeden z najsłynniejszych pamiętników XX wieku.

  Drugi tom dziennika podejmuje opowieść tuż po przybyciu Anais Nin do Nowego Jorku. Podobnie jak pierwszy, stanowi całość samą w sobie, ograniczoną wydarzeniami, które wywołują ważne zmiany zarówno w życiu pisarki, jak i w jej rozwoju duchowym.
  Dziennik niegdyś traktowałam jak chorobę. Teraz nie piszę go z tych samych powodów. Dawniej prowadziłam zapiski, bo czułam się samotna albo dlatego że nie umiałam porozumiewać się z innymi. Takie porozumienie było mi potrzebne. Teraz piszę nie dla pocieszenia, lecz dla przyjemności opisywania bliźnich, z obfitości doznań.
  Anais Nin
  Przez całe pokolenie świat literacki po obu stronach Atlantyku żył pogłoskami o niezwykłym dzienniku. Szczęśliwcy, którzy mieli okazję wcześniej zapoznać się z rękopisem, wyrażali się o nim w zapierających dech w piersi superlatywach, umieszczając go pośród największych objawień literackich. Znaczna część dziennika ukazała się wreszcie drukiem, potwierdzając najpochlebniejsze o nim opinie.
  Karl Shapiro
  To literatura i – jak mówią niektórzy – dzieło życia Anais Nin.
  „Gazeta Wyborcza”