DEPRESJA
Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu

 • Dodaj recenzję:
  • Wydawca: Zyski i s-ka
  • Autor: Rowe Dorothy
  • Dostępność: wysyłamy w 3-4 dni
  • szt.
  • 49,00 zł 42,00 zł
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 13.5x20.5cm
  Liczba stron: 468
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2014

  "Depresja jest więzieniem, które człowiek buduje dla samego siebie, i właśnie dlatego może sam otworzyć drzwi i uwolnić się".

  Dorothy Rowe


  Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu jest książką dla ludzi cierpiących na depresję, ich rodzin i przyjaciół, a także dla wszystkich profesjonalnie zajmujących się pomaganiem. Przedstawiona jest w niej koncepcja rozwoju depresji, która „dopasowuje się” do doświadczeń konkretnego człowieka. Autorka przekonująco udowadnia, że depresja jest mechanizmem obronnym chroniącym przed bólem i lękiem. Uruchamianym, kiedy człowiek przechodzi kryzys i doświadcza rozdźwięku pomiędzy wyobrażeniami o własnym życiu a tym, czym ono w rzeczywistości jest. Depresja stanowi konsekwencję sposobu, w jaki postrzegamy siebie i świat. Poprzez zmianę interpretacji doświadczeń stajemy przed szansą na bardziej satysfakcjonujące życie.
  Dorothy Rowe jest spokojnym głosem rozsądku w coraz bardziej szalonym świecie.

  Sue Townsend, autorka książki Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik


  Depresja jest zjawiskiem tak powszechnie występującym w różnych kulturach i tak często odnotowywana była w historii, że po prostu musi być czymś więcej niż chorobą. Według Dorothy Rowe jest uniwersalnym doświadczeniem, okresem nieszczęśliwego wycofania się, niekomfortową hibernacją, podczas której osoba zdaje sobie sprawę, że coś w jej życiu zaczęło się psuć i należy to naprawić. Dlaczego więc niektórym ludziom udaje się odkryć, co należy naprawić, a inni pogrążają się w tym pełnym smutku chaosie?
  Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu, bestsellerowa książka Dorothy Rowe, nagrodzona The Mind Book of the Year, udowadnia, że depresję można zrozumieć i radzić sobie z nią wyłącznie w kategoriach tego, jak człowiek przeżywa swoje życie. Jej przesłanie głosi, że lekarstwem na depresję są nie tabletki, tylko mądrość.